سوپر هیتر (Super Heater) :

جهت افزایش راندمان حرارتی در نیروگاه ها و حذف قطرات آبی که ممکن است در بخار خروجی از درام وجود داشته باشد ، بخار اشباع وارد سوپر هیترها شده و فوق اشباع می شود. از آنجا که دما در سوپرهیترها بسیار بالا می باشد . این بخش بویلر از آسیب پذیرترین قسمت ها می باشد.

انواع سوپرهیترهای از نظر نحوه جذب حرارت :

بسته به روش جذب حرارت ، سوپرهیترها را به سوپرهیترهای تشعشعی ، سوپرهیترهای پلاتن نیمه تشعشعی و سوپرهیترهای جابجایی تقسیم می شوند.

الف) سوپرهیترهای تشعشعی :

این نوع سوپرهیترها معمولا در بالای کوره قرار میگیرند و قسمت اعظم حرارت خود را از طریق تشعشع دریافت می کنند.

ب) سوپرهیترهای پلاتن نیمه تشعشعی

این سوپرهیترها بین سوپرهیترهای جابجایی و تشعشعی نصب می شوند. این سوپرهیترها ، می توانند تا ۵۰ درصد انرژی مورد نیاز جهت سوپرهیت شدن را جذب کنند.

ج) سوپرهیترهای جابجایی

این نوع سوپرهیترها معمولا در گذرگاه ها و دیوارهای گذرگاه قرار دارند و به دلیل دوری از مشعل ها ، بیشتر انرژی جذب شده توسط آن ها به صورت جابجایی می باشد .

انواع سوپرهیترها از نظر شکل ظاهری

الف) سوپرهیترهای عمودی

همانطور که از اسم این نوع سوپرهیترها مشخص است ، نحوه قرار گرفتن آن ها به صورت عمودی است . از مزایای این سوپرهیترها ، طراحی ساده تر آن ها نسبت به سوپرهیترهای افقی را می توان ذکر کرد. این سوپر هیترها را با اطمینان بیشتری می توان در محل خود ثابت نگه داشت . امکان تشکیل رسوب روی این سوپرهیترها کمتر است.

مشکل این نوع سوپرهیترها ، غیر قابل تخلیه بودن آن ها است، یعنی قطرات ایجاد شده در آن را نمی توان به طور کامل از سوپر هیتر خارج کرد . این مشکل می تواند منجر به خوردگی ، ایجاد مشکلاتی در انتقل حرارت به سوپرهیترها و انسداد موقت آن ها شود.

ب) سوپرهیترهای افقی

طراحی این نوع سوپرهیترها و نحوه ثابت نگه داشتن آن ها پیچیده تر است ؛ اما در این نوع سوپرهیترها ، امکان تخلیه قطرات آب وجود دارد.

 

 

 

    turbin     مجموعه کامل اموزش مبدل های حرارتی   مجموعه کامل اموزش پمپ ها   مجموعه کامل اموزش بویلرها   مجموعه کامل اموزش شیرهای صنعتی   مجموعه کامل اموزش کوره های صنعتی   compresor_recip   مجموعه کامل اموزش کمپرسور گریز از مرکز   دانلود نرم افزار های اموزشی مهندسی گوشی موبایل اندروید    
  • pic1 عنوان : سوپر هيتر (Super Heater)
  • pic3 منبع : simulearn.ir
  • pic2 توضیحات :
نویسنده : Admin

مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی (Simulearn.ir) با بیش از 5 سال سابقه و دارا بودن دو تیم شبیه سازی هایسیس و یک تیم شبیه سازی اسپن با افتخار اماده انجام پروژه های شبیه سازی در بخش صنعتی و دانشگاهی ( دانشجویی ) و همچنین پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اموزش های شبیه سازی به روش نوین و آموزش تجهیزات صنعتی می باشد --------------------------- ارتباط از طریق ایمیل project.simulearn@gmail.com --------- اکانت (ای دی ) تلگرام جهت درخواست شبیه سازی و پشتیبانی : Telegram.me/ProjectSimulearn ----------------- کانال رسمی ما در تلگرام جهت دریافت جدیدترین فایل های شبیه سازی و اموزشی Telegram.me/Simulearn -----

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

لطفا پاسخ سوال را بفرمایید *

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی Simulearn.ir

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین آموزش ها ، مقالات ، خبرها و تخفیفات را درایمیل خود دریافت کنید 

انجام پروژه شبیه سازی

   شبیه سازی هایسیس مهندسی شیمی request

کاملترین مجموعه آموزش تجهیزات صنعتی

    اموزش تجهیزات صنعتی مصاحبه استخدامی مهندسی شیمی مکانیک

آموزش های تصویری فارسی هایسیس

اموزش تصویری فارسی یادگیری قدم به قدم هایسیس hysys

اپلیکیشن های آموزشی اندروید

اپلیکیشن های موبایل اندروید آموزش مهندسی android

دانلود رایگان ویدئوهای آموزشی

  دانلود رایگان مجموعه کامل ویدئوهای اموزشی تجهیزات صنعتی

دریافت پروژه های دانشجویی

  پروژه رایگان شبیه سازی دانشجویی مهندسی شیمی HYSYS