هیترهای هوا :

جهت افزایش راندمان و کاهش تنش های حرارتی در بویلر ، هوایی  که توسط فن دمنده هوا (Forced Draft fan-F.D.Fan) وارد کوره می شود باید گرم شود. گرمایش هوا در گرم کن های هوا انجام می شود. گرم کن های هوای بویلر به دو صورت بخاری و دوار می باشند.

الف- گرم کن هوای بخاری

گرم کن های بخاری یک نوع مبدل حرارتی بسیار ساده می باشند که در آن ها ، بخار انرژی گرمای خود را از دست داده و این گرما توسط هوایی که در اطراف لوله جریان دارد جذب می شود .

ب- گرم کن های هوای دوار

این نوع گرم کن ها شامل ورقه های فولادی چین دار و یا مسطحی می باشند که بین آن ها فاصله جهت عبور محصولات احتراق وجود دارد. بسکت ها در داخل یک محفظه استوانه ای دوار قرار میگیرد که به قطاع هایی که از یکدیگر ایزوله می باشند ، تقسیم شده است. قسمت استوانه ای شکل توسط یک موتور الکتریکی چرخانده می شود. محصولات احتراق و هوا به طور پیوسته در داخل گرم کن هوا جریان دارند ؛ در حالی که مسیر حرکت  آن ها از یکدیگر جدا می باشد. نقاط۰ی از گرم کن  هوای دوار که در مسیر محصولات احتراق قرار دارند ، توسط محصولات احتراق گرم شده و هنگامی که این مقاطع در اثر چرخش استوانه در مسیر هوا قرار میگیرند ، گرمای خود را به هوا منتقل می کنند.

 

 

 

    turbin     مجموعه کامل اموزش مبدل های حرارتی   مجموعه کامل اموزش پمپ ها   مجموعه کامل اموزش بویلرها   مجموعه کامل اموزش شیرهای صنعتی   مجموعه کامل اموزش کوره های صنعتی   compresor_recip   مجموعه کامل اموزش کمپرسور گریز از مرکز   دانلود نرم افزار های اموزشی مهندسی گوشی موبایل اندروید    
  • pic1 عنوان : هيترهای هوا
  • pic3 منبع : simulearn.ir
  • pic2 توضیحات :
نویسنده : Admin

مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی (Simulearn.ir) با بیش از 5 سال سابقه و دارا بودن دو تیم شبیه سازی هایسیس و یک تیم شبیه سازی اسپن با افتخار اماده انجام پروژه های شبیه سازی در بخش صنعتی و دانشگاهی ( دانشجویی ) و همچنین پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اموزش های شبیه سازی به روش نوین و آموزش تجهیزات صنعتی می باشد --------------------------- ارتباط از طریق ایمیل project.simulearn@gmail.com --------- اکانت (ای دی ) تلگرام جهت درخواست شبیه سازی و پشتیبانی : Telegram.me/ProjectSimulearn ----------------- کانال رسمی ما در تلگرام جهت دریافت جدیدترین فایل های شبیه سازی و اموزشی Telegram.me/Simulearn -----

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

لطفا پاسخ سوال را بفرمایید *

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی Simulearn.ir

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین آموزش ها ، مقالات ، خبرها و تخفیفات را درایمیل خود دریافت کنید 

انجام پروژه شبیه سازی

   شبیه سازی هایسیس مهندسی شیمی request

کاملترین مجموعه آموزش تجهیزات صنعتی

    اموزش تجهیزات صنعتی مصاحبه استخدامی مهندسی شیمی مکانیک

آموزش های تصویری فارسی هایسیس

اموزش تصویری فارسی یادگیری قدم به قدم هایسیس hysys

اپلیکیشن های آموزشی اندروید

اپلیکیشن های موبایل اندروید آموزش مهندسی android

دانلود رایگان ویدئوهای آموزشی

  دانلود رایگان مجموعه کامل ویدئوهای اموزشی تجهیزات صنعتی

دریافت پروژه های دانشجویی

  پروژه رایگان شبیه سازی دانشجویی مهندسی شیمی HYSYS