(کمپرس کننده گاز صدوری و اندازه گیری)Export Gas  &  Metering:
جهت تقویت فشارگاز تصفیه شده خروجی از واحدهای ۱۰۵ (تثبیت نقطه شبنم) و واحد ۱۱۴ (واحد جداسازی مرکاپتان) و تزریق آن به خط لوله سراسری، این واحد طراحی و نصب گردیده است.گاز تصفیه شده خروجی از چهار واحد شیرین سازی به اضافه بوتان تولیدی توسط دو لوله ²۳۶ اینچ برای تقویت فشار و تزریق خط لوله سراسری به این واحد وارد می شود.
دراین واحد سه کمپرسور وجود دارد که یکی از آنها می تواند بطور مشترک برای فازهای ۲ و ۳ مورد استفاده قرار گیرد و دو کمپرسور دیگر هر کدام تنها برای یک فازطراحی و نصب شده اند. هر کمپرسور قادر است تا فشار گاز را تا حدود Bar 89  افزایش دهد.
عملیات:گاز با فشارBar 60 جهت جداسازی مایعات احتمالی وارد Suction.Drum شده و پس از آن بسمت کمپرسور فرستاده می شود. سپس با فشار حداکثرBar 90 پس از عبور از  Air Cooler  که شامل ۱۲ عدد کولر هوائی برای هر کمپرسور می باشد به خط لوله سراسری تزریق می شود. لازم به ذکر است که از خط لوله خروجی از Air.Cooler شاخه دیگری جهت جلوگیری از ایجاد Surge در کمپرسور تعبیه شده است.
سیستم کنترل Surge:
زمانیکه میزان جریان وروردی به کمپرسور کمتر از مقدار موردنیاز باشد بعلت ضربه ناشی از جریان برگشتی، کمپرسور به Surge می افتد.
در چنین شرایطی لازم است که مقداری از جریان خروجی به سمت ورودی هدایت شود. این کار از طریق Anti.Surge.Valve انجام می گیرد، همچنین برای قراردادن کمپرسور در حالت چرخشی یا Circulation می توان از این مسیر استفاده نمود.

    turbin     مجموعه کامل اموزش مبدل های حرارتی   مجموعه کامل اموزش پمپ ها   مجموعه کامل اموزش بویلرها   مجموعه کامل اموزش شیرهای صنعتی   مجموعه کامل اموزش کوره های صنعتی   compresor_recip   مجموعه کامل اموزش کمپرسور گریز از مرکز   دانلود نرم افزار های اموزشی مهندسی گوشی موبایل اندروید    
نویسنده : Admin

مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی (Simulearn.ir) با بیش از 5 سال سابقه و دارا بودن دو تیم شبیه سازی هایسیس و یک تیم شبیه سازی اسپن با افتخار اماده انجام پروژه های شبیه سازی در بخش صنعتی و دانشگاهی ( دانشجویی ) و همچنین پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اموزش های شبیه سازی به روش نوین و آموزش تجهیزات صنعتی می باشد --------------------------- ارتباط از طریق ایمیل project.simulearn@gmail.com --------- اکانت (ای دی ) تلگرام جهت درخواست شبیه سازی و پشتیبانی : Telegram.me/ProjectSimulearn ----------------- کانال رسمی ما در تلگرام جهت دریافت جدیدترین فایل های شبیه سازی و اموزشی Telegram.me/Simulearn -----

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

نظرات ۲ برای “واحد ۱۰۶ : ارسال گاز Export Gas”

  1. مصطفی می گوید:

    تشکر فراوان از جنابعالی
    خلاصه و مفید و ب زبانی ساده
    در کل……عالی………

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

لطفا پاسخ سوال را بفرمایید *

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی Simulearn.ir

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین آموزش ها ، مقالات ، خبرها و تخفیفات را درایمیل خود دریافت کنید 

انجام پروژه شبیه سازی

   شبیه سازی هایسیس مهندسی شیمی request

کاملترین مجموعه آموزش تجهیزات صنعتی

    اموزش تجهیزات صنعتی مصاحبه استخدامی مهندسی شیمی مکانیک

آموزش های تصویری فارسی هایسیس

اموزش تصویری فارسی یادگیری قدم به قدم هایسیس hysys

اپلیکیشن های آموزشی اندروید

اپلیکیشن های موبایل اندروید آموزش مهندسی android

دانلود رایگان ویدئوهای آموزشی

  دانلود رایگان مجموعه کامل ویدئوهای اموزشی تجهیزات صنعتی

دریافت پروژه های دانشجویی

  پروژه رایگان شبیه سازی دانشجویی مهندسی شیمی HYSYS