هدف این واحد خذف مرکاپتان ها، آب و CO2ازبوتان می باشد. خوراک ورودی ، بوتان ترش از واحد ۱۰۷و محصولات ، بوتان خشک به واحد ۱۴۸ و محلول کاستیک با مرکاپتان که به سمت واحد ۱۱۳ هدایت می شود می باشد.

براساس طراحی انجام شده از محلول کاستیک (NAOH  ) با غلظت ۱۵ تا % ۲۰ برای تصفیه بوتان ترش استفاده می شود و محلول سود پس از جذب مرکاپتانها در واحد ۱۱۳ دوباره تصفیه و بازیابی می شود و وارد سیکل می گردد و بوتان شیرین شده پس از خشک شدن جهت ذخیره سازی به سمت واحد ۱۴۸ هدایت می گردد.

جهت جداسازی مرکاپتانها از بوتان در مرحله اول از فرایند استخراج استفاده می شود که در برجی به نام  Extractor گاز بوتان و کاستیک به صورت جریان متقابل ، انتقال جرم انجام دهند. این فرایند که استخراج مایع از مایع می باشد در دمای C40 و فشار  bar9 می باشد.

کاستیک از بالای سینی ۱۵ وبوتان از پایین وارد برج می شود. بعد از جداسازی مرکاپتانها ، بوتان از بالای برج خارج شده ( پس از انتقال جرم و جذب مرکاپتانها توسط محلول کاستیک ) و پس از شستشو در آب در settler برای جداسازی محلول کاستیک carry over شده احتمالی در فرایند استخراج به سمت sand filter جهت فیلتر شدن هدایت می گردد . بعد از آبگیری و خشک کردن که در یک بستر پر از ذرات مولکولی انجام می شود ، گاز فیلتر شده وجهت ذخیره سازی به سمت واحد ۱۴۸ هدایت می گردد. در صورتی که بوتان محصول واحد دارای کیفیت مناسبی جهت ذخیره سازی نباشد از طریق یک پمپ به واحد ۱۰۶ ارسال شده و به خط سراسری گاز می پیوندد.

    turbin     مجموعه کامل اموزش مبدل های حرارتی   مجموعه کامل اموزش پمپ ها   مجموعه کامل اموزش بویلرها   مجموعه کامل اموزش شیرهای صنعتی   مجموعه کامل اموزش کوره های صنعتی   compresor_recip   مجموعه کامل اموزش کمپرسور گریز از مرکز   دانلود نرم افزار های اموزشی مهندسی گوشی موبایل اندروید    
نویسنده : Admin

مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی (Simulearn.ir) با بیش از 5 سال سابقه و دارا بودن دو تیم شبیه سازی هایسیس و یک تیم شبیه سازی اسپن با افتخار اماده انجام پروژه های شبیه سازی در بخش صنعتی و دانشگاهی ( دانشجویی ) و همچنین پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اموزش های شبیه سازی به روش نوین و آموزش تجهیزات صنعتی می باشد --------------------------- ارتباط از طریق ایمیل project.simulearn@gmail.com --------- اکانت (ای دی ) تلگرام جهت درخواست شبیه سازی و پشتیبانی : Telegram.me/ProjectSimulearn ----------------- کانال رسمی ما در تلگرام جهت دریافت جدیدترین فایل های شبیه سازی و اموزشی Telegram.me/Simulearn -----

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

لطفا پاسخ سوال را بفرمایید *

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی Simulearn.ir

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین آموزش ها ، مقالات ، خبرها و تخفیفات را درایمیل خود دریافت کنید 

انجام پروژه شبیه سازی

   شبیه سازی هایسیس مهندسی شیمی request

کاملترین مجموعه آموزش تجهیزات صنعتی

    اموزش تجهیزات صنعتی مصاحبه استخدامی مهندسی شیمی مکانیک

آموزش های تصویری فارسی هایسیس

اموزش تصویری فارسی یادگیری قدم به قدم هایسیس hysys

اپلیکیشن های آموزشی اندروید

اپلیکیشن های موبایل اندروید آموزش مهندسی android

دانلود رایگان ویدئوهای آموزشی

  دانلود رایگان مجموعه کامل ویدئوهای اموزشی تجهیزات صنعتی

دریافت پروژه های دانشجویی

  پروژه رایگان شبیه سازی دانشجویی مهندسی شیمی HYSYS