(آبگیری از دریا و برگشت آب به دریا):Sea  Water  Intake  &  Out  Fall
هدف واحد آبگیری از دریا و برگشت آب به دریا ، تأمین آب مورد نیاز پالایشگاه است که یا به طور مستقیم جهت سردسازی به مصرف می رسد و یا در واحد شیرین سازی (واحد ۱۲۶) املاح آن گرفته شده و به واحدهای دیگر ارسال می شود. آب دریا از طریق چهار خط لوله  “۵۶ اینچ از فاصله ۸۰۰ متری دریا به حوضچه ای به ظرفیتm3 25000 وبه عمق ۱۰ متر فرستاده می شود که عمق حوضچه ۷ متر پائین تر از سطح دریاست.
همچنین در فاصله ۸۰۰ متری و درون دریا نیز حوضچه های بتونی با شبکه های فلزی مشبک به ابعاد ۱۵Cm*20Cm تعبیه شده است تا از ورود موجودات دریایی به حوضچه اصلی جلوگیری شود. آب دریا در ابتدای حوضچه اصلی از دو نوع فیلتر اولیه و ثانویه میگذرد که فیلترهای اولیه از نوع میله ای (Bar.Screen) و فیلترهای نوع دوم از نوع چرخشی (Traveling Bar Screen)می باشند و به ترتیب این دو نوع فیلتر قادر به گرفتن ذرات به قطر ۵ سانتی متر و ۱ میلی متر می باشد . در سرویس قرارگرفتن فیلترها به دو صورت امکان پذیر است:
بازمان بندی مشخص که به PLC داده می شود.
با تغییر سطح آب در دو طرف فیلترها که به وسیله سطح سنج های آلتراسونیک که در دو طرف فیلترها نصب شده اند به PLC منتقل می شود.
آب درون حوضچه به وسیله سه عدد پمپ سانتریفوژ عمودی هر کدام به ظرفیت ۱۸۰۰ و فشار Barg5/11 از طریق خط  “۲۴ اینچ از نوع (Glass Ring Force) GRP به پالایشگاه منتقل می شود که در حالت نرمال دو پمپ در سرویس و یک پمپ درحالت آماده سرویس قرار دارند. روی خط  “۲۴ اینچ دو مخزن ضربه گیر وجود دارد که باعث ارسال یکنواخت آب و جلوگیری از نوسانات فشار درون خط میشود.تأسیسات جانبی در واحد آبگیر قسمت تولید هیپوکلرات سدیم است که با الکترولیز کردن آب دریا محلول کلر ساخته و آنرا به حوضچه های اولیه درون دریا به وسیله ۴ خط لوله  “۴ اینچ و همچنین به Suction وپمپ های ارسال آب تزریق می کند تا با جلوگیری از ورود موجودات باعث حفظ تجهیزات و خط لوله شود.
دو کمپرسور هوا از نوع رفت و برگشتی و دو مرحله ای وظیفه تأمین هوای سرویس، هوای ابزار دقیق مصرفی در واحد را برعهده دارند.آب سرویس واحد از چاه تأمین شده و درون تانک هوائی ذخیره میگردد و از آنجا به قسمتهای مختلف واحد فرستاده می شود.
برق مورد نیاز واحد از پالایشگاه تأمین می شود همچنین یک عدد دیزل ژنراتور به ظرفیت MW 800 در مواقع اضطراری برق روشنایی و UPS را تأمین می کند.

    turbin     مجموعه کامل اموزش مبدل های حرارتی   مجموعه کامل اموزش پمپ ها   مجموعه کامل اموزش بویلرها   مجموعه کامل اموزش شیرهای صنعتی   مجموعه کامل اموزش کوره های صنعتی   compresor_recip   مجموعه کامل اموزش کمپرسور گریز از مرکز   دانلود نرم افزار های اموزشی مهندسی گوشی موبایل اندروید    
نویسنده : Admin

مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی (Simulearn.ir) با بیش از 5 سال سابقه و دارا بودن دو تیم شبیه سازی هایسیس و یک تیم شبیه سازی اسپن با افتخار اماده انجام پروژه های شبیه سازی در بخش صنعتی و دانشگاهی ( دانشجویی ) و همچنین پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اموزش های شبیه سازی به روش نوین و آموزش تجهیزات صنعتی می باشد --------------------------- ارتباط از طریق ایمیل project.simulearn@gmail.com --------- اکانت (ای دی ) تلگرام جهت درخواست شبیه سازی و پشتیبانی : Telegram.me/ProjectSimulearn ----------------- کانال رسمی ما در تلگرام جهت دریافت جدیدترین فایل های شبیه سازی و اموزشی Telegram.me/Simulearn -----

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

لطفا پاسخ سوال را بفرمایید *

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی Simulearn.ir

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین آموزش ها ، مقالات ، خبرها و تخفیفات را درایمیل خود دریافت کنید 

انجام پروژه شبیه سازی

   شبیه سازی هایسیس مهندسی شیمی request

کاملترین مجموعه آموزش تجهیزات صنعتی

    اموزش تجهیزات صنعتی مصاحبه استخدامی مهندسی شیمی مکانیک

آموزش های تصویری فارسی هایسیس

اموزش تصویری فارسی یادگیری قدم به قدم هایسیس hysys

اپلیکیشن های آموزشی اندروید

اپلیکیشن های موبایل اندروید آموزش مهندسی android

دانلود رایگان ویدئوهای آموزشی

  دانلود رایگان مجموعه کامل ویدئوهای اموزشی تجهیزات صنعتی

دریافت پروژه های دانشجویی

  پروژه رایگان شبیه سازی دانشجویی مهندسی شیمی HYSYS