این سیستم توربین را در برابر لرزش و افزایش دمای بیش از حد محافظت می کند.ترانسمیتر های حساس دما در مکانهای مختلف نظیر بیرینگهای ۱-۲-۳-۴ که روی دمای ۱۰۷ c آلارم داریم و روی بیرینگهای تراست و ژورنال روی ۱۱۳ c آلارم داریم.

۱۳ ترانسمیتر دما هم روی مسیر اگزاست وجود دارد که میانگین دمای محاسبه شده بین اینها می شود دمای اگزاست، اختلاف کمترین و بیشترین این دماها می شود exhast spread و یک مقدار allowable spread  است که محاسبه می شودو نسبت به مفدار spread محاسبه می شود و زمانی که مقدار spread به مقدار allowable  برسد تریپ داریم.

ترانسمیترهای دمایی هم روی قسمت wheel space  یعنی بین دو توربین HP و LP  داریم که اگر دمای آنها به ۴۲۵ c برسد آلارم دمای بالا و اگر دما روی ۴۵۴ c برسد تریپ داریم.

ترانسمیترهای دمایی هم روی قسمت کمپرسور داریم که دمای  بیرینگهای تراست و ژورنال را اندازه گرفته و روی ۱۲۰ c آلارم داریم.

ترانسمیترهای دمایی هم روی قسمت گیربکس داریم که روی دمای بیرینگهای تراست و ژورنال را اندازه گرفته و روی ۱۲۰ c   آلارم داریم.

در توربین مقدار لرزش هم اندازه گیری می شود .وایبریشن ترانسمیترهایی روی قسمتهای مختلف داریم مثلا در قسمت seismic vibr که روی دو طرف شافت HP و LP است و روی ۱۲٫۵ mm/s آلارم و روی ۲۵ mm/s تریپ داریم .

در قسمت گیربکس هم روی ‍ژورنال بیرینگ ها در ۶۵ میکروزیمنس آلارم و در قسمت تراست بیرینگ ها روی ۰٫۶ mm آلارم و روی ۰٫۷۲ mm تریپ داریم.

در قسمت توربین هم روی تراست بیرینگ ها که در دو طرف مثبت و منفی حرکت می کنند ترانسمیتر وایبریشن داریم که روی ۰٫۶ mm آلارم و روی ۰٫۸ mm تریپ داریم .

در قسمت کمپرسور هم روی ژورنال بیرینگ ها در ۱۳۰ میکروزیمنس آلارم و روی ۱۹۰ میکروزیمنس تریپ داریم و روی تراست بیرینگ ها در ۵/۰ میکروزیمنس آلارم و روی ۷/۰ میکروزیمنس تریپ داریم که اگر شافت به سمت عقب و جلو حرکت کند این اتفاق صورت می گیرد .

    turbin     مجموعه کامل اموزش مبدل های حرارتی   مجموعه کامل اموزش پمپ ها   مجموعه کامل اموزش بویلرها   مجموعه کامل اموزش شیرهای صنعتی   مجموعه کامل اموزش کوره های صنعتی   compresor_recip   مجموعه کامل اموزش کمپرسور گریز از مرکز   دانلود نرم افزار های اموزشی مهندسی گوشی موبایل اندروید    
  • pic1 عنوان : سيستم كنترل و محافظت توربین گازی
  • pic3 منبع : simulearn.ir
نویسنده : Admin

مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی (Simulearn.ir) با بیش از 5 سال سابقه و دارا بودن دو تیم شبیه سازی هایسیس و یک تیم شبیه سازی اسپن با افتخار اماده انجام پروژه های شبیه سازی در بخش صنعتی و دانشگاهی ( دانشجویی ) و همچنین پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اموزش های شبیه سازی به روش نوین و آموزش تجهیزات صنعتی می باشد --------------------------- ارتباط از طریق ایمیل project.simulearn@gmail.com --------- اکانت (ای دی ) تلگرام جهت درخواست شبیه سازی و پشتیبانی : Telegram.me/ProjectSimulearn ----------------- کانال رسمی ما در تلگرام جهت دریافت جدیدترین فایل های شبیه سازی و اموزشی Telegram.me/Simulearn -----

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

لطفا پاسخ سوال را بفرمایید *

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی Simulearn.ir

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین آموزش ها ، مقالات ، خبرها و تخفیفات را درایمیل خود دریافت کنید 

انجام پروژه شبیه سازی

   شبیه سازی هایسیس مهندسی شیمی request

کاملترین مجموعه آموزش تجهیزات صنعتی

    اموزش تجهیزات صنعتی مصاحبه استخدامی مهندسی شیمی مکانیک

آموزش های تصویری فارسی هایسیس

اموزش تصویری فارسی یادگیری قدم به قدم هایسیس hysys

اپلیکیشن های آموزشی اندروید

اپلیکیشن های موبایل اندروید آموزش مهندسی android

دانلود رایگان ویدئوهای آموزشی

  دانلود رایگان مجموعه کامل ویدئوهای اموزشی تجهیزات صنعتی

دریافت پروژه های دانشجویی

  پروژه رایگان شبیه سازی دانشجویی مهندسی شیمی HYSYS