جداسازی  گازهای اسیدی و هیدروکربن ها از آب

هدف از این واحد حذف هیدروکربن ها ،  H2S و ترکیبات ترش از آب ترش جمع آوری شده از تمام واحدها می باشد. خوراک ورودی ، آب ترش از واحد ۱۰۲ ( حداکثر t/h 34 )  و واحدهای ۱۰۱، ۱۰۳،۱۰۴، ۱۱۶ و ۱۲۹( حداکثر t/h6 ) و محصولات ، آب تصفیه شده به واحد ۱۲۹ ، گاز ترش به واحد ۱۴۰( LPflar )  و هیدروکربن های سرریزشده به واحد ۱۴۲یا ۱۴۳ می باشند.

 این واحد دارای دو Train است و هر کدام شامل یک برج تقطیر بوده که جهت جداسازی گاز ترش و آب مورد استفاده قرار می گیرند. گاز ترش جدا شده در برج تقطیر به سمت LP flare  هدایت شده و آب تصفیه شده به سمت واحد ۱۲۹ فرستاده می شود. همچنین هیدرو کربنهای موجود در آب ترش توسط درام خوراک ( feed Drum ) جدا شده و به سمت تانکهای Off spec یا حوضچه سوزان ( Burn pit ) هدایت می گردند. آب ترش جدا شده در این قسمت به سمت برج تقطیر جهت شیرین سازی هدایت می گردد. در این واحد برروی برج یک خط جریان کاستیک نصب شده که در مواقع لزوم می توان از آن برای تجزیه کردن ترکیبات احتمالی آمین همراه آب ترش استفاده کرد.

    turbin     مجموعه کامل اموزش مبدل های حرارتی   مجموعه کامل اموزش پمپ ها   مجموعه کامل اموزش بویلرها   مجموعه کامل اموزش شیرهای صنعتی   مجموعه کامل اموزش کوره های صنعتی   compresor_recip   مجموعه کامل اموزش کمپرسور گریز از مرکز   دانلود نرم افزار های اموزشی مهندسی گوشی موبایل اندروید    
نویسنده : Admin

مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی (Simulearn.ir) با بیش از 5 سال سابقه و دارا بودن دو تیم شبیه سازی هایسیس و یک تیم شبیه سازی اسپن با افتخار اماده انجام پروژه های شبیه سازی در بخش صنعتی و دانشگاهی ( دانشجویی ) و همچنین پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اموزش های شبیه سازی به روش نوین و آموزش تجهیزات صنعتی می باشد --------------------------- ارتباط از طریق ایمیل project.simulearn@gmail.com --------- اکانت (ای دی ) تلگرام جهت درخواست شبیه سازی و پشتیبانی : Telegram.me/ProjectSimulearn ----------------- کانال رسمی ما در تلگرام جهت دریافت جدیدترین فایل های شبیه سازی و اموزشی Telegram.me/Simulearn -----

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

نظرات ۲ برای “واحد ۱۰۹ : احیای واحد اب ترش”

 1. peyman می گوید:

  سلام.
  برای ران کردن واحد۱۰۹ فید ورودی از کدام واحدها باید باشه؟ آیا فقط از واحد۱۰۲ کافیه؟

  • با سلام
   خوراک ورودی ، آب ترش از واحد ۱۰۲ و واحدهای ۱۰۱، ۱۰۳،۱۰۴، ۱۱۶ و ۱۲۹ و محصولات آن ، آب تصفیه شده به واحد ۱۲۹ ، گاز ترش به واحد ۱۴۰ و هیدروکربن های سرریزشده به واحد ۱۴۲یا ۱۴۳ می باشند.
   سوالی بود در خدمتیم

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

لطفا پاسخ سوال را بفرمایید *

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی Simulearn.ir

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین آموزش ها ، مقالات ، خبرها و تخفیفات را درایمیل خود دریافت کنید 

انجام پروژه شبیه سازی

  شبیه سازی هایسیس مهندسی شیمی request

کاملترین مجموعه آموزش تجهیزات صنعتی

    اموزش تجهیزات صنعتی مصاحبه استخدامی مهندسی شیمی مکانیک

آموزش های تصویری فارسی هایسیس

اموزش تصویری فارسی یادگیری قدم به قدم هایسیس hysys

اپلیکیشن های آموزشی اندروید

اپلیکیشن های موبایل اندروید آموزش مهندسی android

دانلود رایگان ویدئوهای آموزشی

  دانلود رایگان مجموعه کامل ویدئوهای اموزشی تجهیزات صنعتی

دریافت پروژه های دانشجویی

  پروژه رایگان شبیه سازی دانشجویی مهندسی شیمی HYSYS