(تولید آب آشامیدنی و آب سرویس )potable  Water  Unit
هدف از طراحی واحد آب آشامیدنی ، تأمین آب شرب مصرفی و نیز آب سرویس پالایشگاه می باشد. آب مصرفی این واحد از واحد شیرین سازی تأمین می شود و در این واحد مواد شیمیایی کلرید کلسیم CaCl2  ، بیکربنات سدیم  (NaHCO)3  که قبلاً به صورت محلول درآمده و درتانکهای یک لیتری ذخیره شده است به وسیله پمپ های رفت و برگشتی تنظیمی به آب اضافه می شود تا مقدار کلسیم و سدیم به حد استاندارد برسد.
این آب سپس به تانک ذخیره به ظرفیت m3 110 هدایت می شود ، تا از آنجا به وسیله پمپ ها به سمت مصرف کننده فرستاده شود. لازم به ذکر است که به آبی که جهت شرب به شبکه آب آشامیدنی منتقل می.شود مقداری هیپوکلرات اضافه میگردد تا میزان کلر نیز به حد لازم برسد.
همچنین یک مبدل حرارتی از نوع Plate.Type نیز در مسیر آب قرار گرفته است تا دمای آب ذخیره شده در تانک را در حدود  ۳۳ درجه سانتیگراد نگه دارد.سیال سردساز مبدل حرارتی ، آب سردی است که از واحد ۱۳۲ تأمین می شود.

    turbin     مجموعه کامل اموزش مبدل های حرارتی   مجموعه کامل اموزش پمپ ها   مجموعه کامل اموزش بویلرها   مجموعه کامل اموزش شیرهای صنعتی   مجموعه کامل اموزش کوره های صنعتی   compresor_recip   مجموعه کامل اموزش کمپرسور گریز از مرکز   دانلود نرم افزار های اموزشی مهندسی گوشی موبایل اندروید    
نویسنده : Admin

مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی (Simulearn.ir) با بیش از 5 سال سابقه و دارا بودن دو تیم شبیه سازی هایسیس و یک تیم شبیه سازی اسپن با افتخار اماده انجام پروژه های شبیه سازی در بخش صنعتی و دانشگاهی ( دانشجویی ) و همچنین پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اموزش های شبیه سازی به روش نوین و آموزش تجهیزات صنعتی می باشد --------------------------- ارتباط از طریق ایمیل project.simulearn@gmail.com --------- اکانت (ای دی ) تلگرام جهت درخواست شبیه سازی و پشتیبانی : Telegram.me/ProjectSimulearn ----------------- کانال رسمی ما در تلگرام جهت دریافت جدیدترین فایل های شبیه سازی و اموزشی Telegram.me/Simulearn -----

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

لطفا پاسخ سوال را بفرمایید *

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه مرجع شبیه سازی مهندسی شیمی Simulearn.ir

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین آموزش ها ، مقالات ، خبرها و تخفیفات را درایمیل خود دریافت کنید 

انجام پروژه شبیه سازی

   شبیه سازی هایسیس مهندسی شیمی request

کاملترین مجموعه آموزش تجهیزات صنعتی

    اموزش تجهیزات صنعتی مصاحبه استخدامی مهندسی شیمی مکانیک

آموزش های تصویری فارسی هایسیس

اموزش تصویری فارسی یادگیری قدم به قدم هایسیس hysys

اپلیکیشن های آموزشی اندروید

اپلیکیشن های موبایل اندروید آموزش مهندسی android

دانلود رایگان ویدئوهای آموزشی

  دانلود رایگان مجموعه کامل ویدئوهای اموزشی تجهیزات صنعتی

دریافت پروژه های دانشجویی

  پروژه رایگان شبیه سازی دانشجویی مهندسی شیمی HYSYS